Koupelnové radiátory, víc než jen teplo do vaší koupelny

Trápí vás myšlenka jak vybrat koupelnový radiátor? Pamětníkům se jistě ještě vybaví vzpomínka, že radiátor v koupelně představuje luxus. Většina lidí si jako první představí otopný žebřík. Koupelnové radiátory už nejsou jen nevzhledným a nutným doplňkem vaší koupelny.Radiátory do koupelny, tzv. topné žebříky jsou dnes nejrozšířenějším typem. Jsou velmi oblíbené právě kvůli svému tvaru. Proti klasickým radiátorům mají hloubku pouze několik málo centimetrů a lze je instalovat i dodatečně, po rekonstrukci koupelny. V následujícím článku vám názorně ukážeme, že radiátor může být také moderním a vkusným doplněk designových koupelen.

Koupelnové žebříky

Vraťme se na moment ještě ke klasickým žebříkům, jejich obliba trvá zejména pro praktické využití. Jsou vhodné jak pro vytápění prostor tak pro sušení ručníků či oblečení. Na trhu je jich obrovské množství, můžete si vybrat a kulatým žebrováním, hranatým a mnoho dalších tvarů.

Koupelnový radiátor RETTO z nabídky společnosti HOPA.

Koupelnový radiátor RETTO

Radiátory se vyrábějí v široké škále rozměrů, můžete se mít žebřík o výšce pouhých 70 cm, pro ty nejmenší koupelny. Naopak najdete také radiátor do koupelny až do výšky 180 cm.

Jakou barvu a materiál?

Díky moderním technologiím a materiálům jsou radiátory do koupelny opatřeny dokonalou antikorozní vrstvou. Na vrstvu antikorozní úpravy je teprve nanášena prášková barva. Všichni známe radiátory v klasické bílé barvě, samozřejmě, tou nic nezkazíte. Přemýšleli jste však někdy o něčem odlišném? Koupelnové radiátory HOPA jsou dostupné až v 37 barevných variantách. Mezi další materiály patří také chrom a nerez.

Moderní barevný radiátor do koupelny MODO, dostupný ve 37 barevných variantách.

Barevný koupelnový radiátor MODO

Designové koupelnové radiátory

Jak jsme vás lákali výše, dnes již radiátory nejsou pouze topné žebříky, vybírat můžete z mnoha designových tvarů, které se okamžitě stanou trhákem ve vaší moderní koupelně. K dostání jsou kromě netradičních tvarů také radiátory se zrcadlem a radiátory s potiskem. 

Luxusní designový radiátor PULS z nabídky společnosti HOPA. Dostupný ve 37 barevných variantách.

Designový radiátor do koupelny PULS, dostupný ve 37 barevných variantách.
Designový radiátor do koupelny Indivi se zrcadlem, od společnosti HOPA

Koupelnový radiátor INDIVI se zrcadlem.

Jak na vytápění? Plyn či elektřina?

Pokud plánujete rekonstrukci koupelny a dopředu víte, že ji budete osazovat radiátorem, volte připojení do ústředního topení, jedná se o variantu nejlevnější na provoz. Máte však již koupelnu hotovou a zjistili jste, že se bez radiátoru neobejdete, jsou zde pro vás elektrické topné a tyče (topné patrony). Ty se jednoduše vloží do radiátoru, zapojí do elektřiny a vytápíte.

Elektrická topná tyč s termostatem pro koupelnové radiátory.

Elektrická topná tyč s termostatem pro koupelnové radiátory.

Nezapomeňte také na praktické a kvalitní doplňky k radiátorům. Ty výrazně zvýší komfort ve vaší koupelně. Naleznete tam mimo jiné háčky, sady pro připojení, regulační ventily radiátorů. Za zmínku také stojí topná tyč s termostatem a časovačem.