Obklady v panelákové koupelně

1. Moderní velké formáty obkladů / například 20×40, 30×60, 60×60 / se dají s úspěchem použít i v malé koupelně. Na podlahu je vhodná takzvaná kalibrovaná dlažba, která se pokládá s velmi úzkou spárou. Díky ní bude obložená plocha působit elegantně a prostor dokonce opticky zvětší. Méně spár se také lépe udržují.

2. Malému prostoru prospívají světlé barvy, což platí pro obklady i dlažbu. Plochu pak můžete oživit listelami či jinými dekoračními prvky, které má každá série obkladů k dispozici ve sladěných barvách i vzorech.

3. Nízký strop / například v panelovém domě / opticky zvýšíte, jestliže použijete obdelníkové obklady vertikálně a navíc tuto linii podpoříte vertikálními ozdobnými prvky.

4. Potřebujete-li obložit oblé stěny či hrany / kolem vany, umyvadla / použijte mozaiku vhodného odstínu. Vytvoříte zajímavý kontrast.

5. Evidentně nelze přistupovat k obkladům při jejich nákupu jako k virtuálnímu produktu. E-shop nemůže v žádném případě nahradit samotnou návštěvu specializované vzorkovny se širokou paletou nabízených obkladů.

6. Specializovaní a výrobcem proškolení prodejci vám poskytnou doporučení a posouzení vhodných materiálů / lepidla, spárovací hmoty / pro samotnou pokládku obkladových prvků. V případě vašeho zájmu vytvoří vizualizaci, návrh budoucí koupelny.

7. Počítejte s rezervou 10 až 15 %, buď jí využijete hned, nebo zůstane pro případné opravy v budoucnu.

8. Chcete-li mít nové obloženou koupelnu stále hezkou, s čistými spárami a zářicím obkladem, musíte ji pravidelně udržovat. Pomůže vám v tom například čistící prostředek CL803. který dodává firma Lasselsberger.