Rady a tipy

Máte už WC, které se čistí samo

Znáte Rimless WC?

Inovace se dnes nevyhýbají žádnému odvětví, sanitární keramika tak není výjimkou. Rimless WC neboli WC bez splachovacího kruhu spojuje několik inovací.V oblasti koupelnového vybavení se úpravy a inovace týkají zejména odlišení designu, použití moderních materiálů a zvýšení hygieny.

Co Rimless WC či Rimfree vůbec znamená?

WC klozet se systémem Rimless (Rimfree) nemá splachovací kruh. Klasické WC mají splachovací kruh, za který se usazuje vodní kámen, nečistoty a bakterie. A co hlavně, tento kruh se velmi špatně udržuje, je téměř nemožné jej perfektně vyčistit. Kdežto WC bez splachovacího kruhu se udržují velmi snadno, rychle. Míra údržby se také výrazně zmenšuje, celý povrch WC je totiž oplachován vodou při každém spláchnutí.

Ilustrace Rimless WC klozetu bez splachovacího kruhu.

A jak to funguje?

Konstrukce mísy je velmi jednoduše upravena tak, že při splachování není lem okraje potřeba. To vše je možné díky perfektně navrženému tvaru WC mísy. Nemusíte se tak ani bát možného stříkání vody na podlahu. Jak bylo zmíněno výše, voda oplachuje veškerý povrch mísy, ta tedy zůstane vždy čistá, bez usazenin.

Jak vybrat správný WC klozet?

Je nám zcela jasné, že nechcete po roce používání mít doma zašlý WC klozet. Ať už vybíráte závěsné WC nebo volně stojící WC, nenechejte se zlákat na výhodnou koupi. Velmi levné výrobky mají na povrchu keramiky drobné póry, do kterých se usazují nečistoty a bakterie. Co se týká hygieny, představuje Rimless WC naprostou špičku mezi klozety.

Sedátko a doplňky pro WC

Velmi důležité je správné WC sedátko, to vybírejte pokud možno se systémem SOFT-CLOSE, který zajišťuje, že sedátko má zpomalené dovírání, nepráská tak a déle vydrží. Pro perfektní hygienu na vaší toaletě je důležité používat také správné doplňky. Podívejte se na splachovací WC systémy, které se instalují do stěny, vy tak vidíte pouze splachovací WC tlačítka.